Національний 3-денний семінар “Використання природних озонобезпечних холодоагентів в холодильній техніці, кондиціюванні та теплових насосах»

1676

Міжнародна організація UNDP (Програма розвитку Організації об’єднаних націй, ПРООН) в рамках проекту “Початкова реалізація прискореного виведення ГХФВ (гідрохлорфторвуглеців) з обігу в країнах із перехідною економікою” провела у Києві 25-27 квітня 2017 р. Національний 3-денний семінар “Використання природних озонобезпечних холодоагентів в холодильній техніці, кондиціюванні та теплових насосах» за участю міжнародних викладачів сертифікаційних шкіл Монреальського протоколу.

Програма семінару: Міжнародне законодавство у галузі захисту Озонового шару. Кігалійська поправка до Монреальського протоколу. Заходи по попередженню      глобального потепління.

Стратегічна мета – відмова від синтетичних холодоагентів. Природні натуральні холодоагенти.

Три блоки, які були детально розглянуті на семінарі: 1) вуглеводневі робочі тіла – пропан та ізобутан, 2) вуглекислий газ, 3) аміак.

Конкретно:

– міжнародні законодавчі норми та правила безпеки,

– структура агентів, склад, галузі застосування.

– застосування в галузях індустрії штучного холоду, енергоефективність,

– монтаж, експлуатація, технічне обслуговування та ремонт обладнання,

– вимоги до кваліфікації обслуговуючого персоналу, міжнародний досвід.

Семінар проходив на базі Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Мінприроди України, м Київ, на англійській мові з синхронним перекладом на російську. По закінченні семінару  проведено оціночне опитування та видані відповідні сертифікати. 

Від факультету Прикладної екології, енергетики та нафтогазових технологій Одеської національної академії харчових технологій в семінарі прийняв участь завідувач кафедри Теплоенергетики та трубопровідного транспорту енергоносіїв д.т.н., професор Тітлов Олександр Сергійович.